Lėngu i karrotės, benefitet qė i sjell organizmit

Karroteni ėshtė pėrbėrėsi kryesor i karrotės dhe shėrben pėr parandalimin e zhvillimit tė qelizave tė tumorit nė trup. Rekomandohet tė kosumuhet nga tė gjithė, sigurisht pas konsultimit me mjekun.
Siguron enzimat e nevojshme pėr tė ruajtur ekuilibėr ushqimor.

Lėngu i karrotės ka veti tė forta antibakteriale.
Ndihmon nė rregullimin e niveleve tė sheqerit nė gjak, sepse pėrmban karotenoide.

Shėrben si njė ilaē pėr problemet e mėlēisė.

E dobishme pėr ata qė kanė lėkurė tė thatė pėr shkak se ndihmon nė zbutjen e saj.

Mbron sytė dhe ju jep vizion tė mirė.
Ju mbron nga sėmundjet e zemrės dhe kanceri.

Pini lėng karrote nė qoftė se keni probleme me stomakun apo tretjen.

Ndihmon nė mirėfunksionimin e mėlēisė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma