PDK do t’i sigurojė numrat pėr Specialen

Nė pėrjashtim tė deputetėve Fadil Demaku, Ganimete Musliu e Nait Hasani, ka thėnė ai, deputetėt tjerė si Rafet Rama, Fadil Beka, Salihe Mustafa, Raif Ēela, Xhevahire Izmaku, Nezir Ēocaj, Blerta Deliu-Kodra, Bekim Haxhiu, Flora Brovina pritet tė reflektojnė pėr Specialen.
Gazeta ka kontaktuar disa nga kėta deputetė, tė cilėt nuk kanė pranuar tė flasin pėr repozicionin e tyre karshi Speciales

Vartėsi i Hashim Thaēit, shefi i grupit parlamentar tė PDK-sė Adem Grabovci, ėshtė i sigurt se deputetėt do tė reflektojnė dhe do tė mbėshtesin themelimin e Gjykatės Speciale.

Sipas tij, Specialja do tė votohet atėherė kur deputetėt e Kuvendit do tė jenė tė pėrgatitur qė mbėshtesin krijimin e saj./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma