Tare flet pėr tė ardhmen e Lorik Canės

E ardhmja e Lorik Canės do tė mėsohet brenda 10 ditėve tė ardhshme. Kėtė e bėn tė ditur drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, i cili nuk jep asnjė detaj rreth destinacionit tė mundshėm tė kapitenit tė Kombėtares Shqiptare.
Mbrojtėsi kuqezi nuk ėshtė bashkuar me ekipin nė lokalitetin malor “Auronzo Di Cadore” ku bardhkaltėrit kanė nisur fazėn pėrgatitore, nė pritje pėr tė mėsuar tė ardhmen e tij, por nga klubi kryeqytetas nuk dalin detaje nė lidhje me kėtė ēėshtje.

Tare ishte i pranishėm nė qėndrėn stėrvitore tė Venetos ku foli gjatė pėr merkaton e klubit dhe la tė kuptohet se ende asgjė nuk ėshtė vendosur pėr klubin ku Cana do tė transferohet pas aventurės nė kryeqytetin italian, shkruan Supersport.

Komenti i drejtuesit shqiptar lė tė kuptohet se mbrojtėsi i kombėtares nuk e ka marrė ende njė vendim edhe pse ofertat nė adresė tė tij nuk kanė munguar. Nė lidhje me merkaton bardhekaltėr, Tare shtoi se Lazio dėshiron t’i mbajė tė gjithė emrat e mėdhenj tė grupit aktual, ndėrsa shtoi se Biglia dhe Felipe Anderson qė janė dy emrat mė tė lakuar, nuk janė nė listėn e lojtarėve qė klubi dėshiron t’i shesė. Nė fund ai theksoi se dy objektivat e fundit tė merkatos janė mesfushori i Genk, MIlinkovic-Savic dhe sulmuesi i Ajax, Ricardo Kishna.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma