Premtimet e Mustafės nuk zėnė vend nė buxhet

Kryeministri Isa Mustafa pati premtuar se, pėr secilin vit tė qeverisjes, do ta rrisė buxhetin e shtetit pėr gjysmė miliardi euro, shkruan sot Koha Ditore.
Kėtė mėtonte ta mbėrrinte duke vėnė disiplinė nė administratėn tatimore dhe nė dogana. Gjysmėn e kėsaj shume parashihte ta arkėtonte nė 2015-n.

Por rishikimi i buxhetit kėtė e ka demantuar. Jo qė nuk i ka rritur tė hyrat, por i ka zvogėluar ato qė parashiheshin nė buxhetin e miratuar nė fillmvit, dhe i cili ishte pėrgatitur nga ekzekutivi i kaluar.

Nė Qeveri me heshtje i janė pėrgjigjur kėtij dėshtimi, e ekonomistėt kanė paralajmėruar se tė hyrat do tė bien kėtė vit dhe vitet nė vijim.

http://koha.net/?id=27&l=66873

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma