As Amerika nuk e bind opozitėn pėr Specialen

Pavarėsisht thirrjeve tė njė pjesė tė faktorit ndėrkombėtar pėrfshire edhe SHBA-sė zyrtare, e cila nėpėrmjet ndihmės-sekretares kėrkoi qe Kosova tė themelojė Gjykatėn Speciale, kėto parti nuk po lėvizin nga qėndrimi i tyre. Opozitaret kėrkojnė nga Qeveria qe tė gjejė njė konsensus pėr kėtė ēėshtje. Vetėvendosje, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės dhe Nisma pėr Kosovėn thonė se nuk kanė arsye tė ndryshojnė qėndrimet e tyre. Sipas tyre, opozita nuk iu ka premtuar miqve ndėrkombėtar se do tė votojnė pro Speciales.
Pavarėsisht thirrjeve tė njė pjesė tė faktorit ndėrkombėtar pėrfshire edhe SHBA-sė zyrtare, e cila nėpėrmjet ndihmės-sekretares kėrkoi qe Kosova tė themelojė Gjykatėn Speciale, kėto parti nuk po lėvizin nga qėndrimi i tyre. Opozitaret kėrkojnė nga Qeveria qe tė gjejė njė konsensus pėr kėtė ēėshtje.

Vetėvendosje, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės dhe Nisma pėr Kosovėn thonė se nuk kanė arsye tė ndryshojnė qėndrimet e tyre. Sipas tyre, opozita nuk iu ka premtuar miqve ndėrkombėtar se do tė votojnė pro Speciales. /Tribuna Channel/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma