Ilir Latifi lufton natėn e dytė tė Bajramit, maksimalisht i pėrgatitur

Luftėtari i madh, Ilir Latifi, do tė zhvillojė tė shtunėn duelin e tij tjetėr tė madh nė kampionatin ndėrkombėtar tė luftėrave tė lira, UFC. Lufta e lirė me tė gjithė gjymtėrat nė UFC ėshtė njė prej garave mė tė ndjekura anė e mbanė botės.
Dhe aty sigurisht se njė shqiptar dallohet si njė prej mė tė rrezikshmėve.

“Puna e madhe u bė. Mezi pres duelin nesėr mbrėma”, u shpreh Latifi nė Facebook.

Ilir Latifi pas disa dueleve tė fituara, vjen nė duelin e radhės ndaj Hans Stringer, tė cilin do tė tentojė ta bėjė pėr “pesė pare” pėr vetėm pak minuta.

Dueli zhvillohet tė shtunėn mbrėma nė Glasgoė tė Skocisė dhe Ilirit i dėshirojmė fat, transmeton Telegrafi, qė tė fitojė nė natėn e dytė tė Fitėr Bajramit. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma