Policia arreston blerėsin e sendeve tė vjedhura

Gjilan - Policia e Gjilanit ka arritur ta arrestojė tė dyshuarin I.K. i lindur mė 1973 nga fshati Dobėrqan nėn dyshimin se ka marrė pjesė nė disa blerje tė sendeve tė vjedhura.
Policia e Gjilanit ka arritur ta arrestojė njė shqiptar nė Dobėrqan i dyshuar se ka blerė sende tė vjedhura njoftoj Ismet Hashani zėdhėnės i policisė nė Gjilan.

Hashani tha se i dyshuari banonte nė Gjilan kurse sendet e gjetura tek i dyshimti i janė kthyer pronarit. Me vendim tė prokurorit rasti shkon nė procedurė tė rregullt.

Ndryshe policia e Gjilanit ėshtė treguar efektive dhe e suksesshme nė dy ditėt e fundit pasiqė ka arritur tė prangos edhe njė grup qė ka vjedhur nė shumė raste nė Gjilan. /rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma