Arifi: Kryeministri Vuēiq erdhi nė Bujanoc, por nuk u njoftua me brengat e qytetarėve

“Kryeministri ishte nė Bujanoc por nuk pati mundėsi qė tė ndėgjojė brengat e qytetarėve tė komunės sė Bujanocit, shpresoj qė kjo tė ndodhė herave tjera” ka thėnė kryetari i komunės sė Bujanocit Nagip Arifi nė konferencėn pėr shtyp lidhur me vizitėn e kryeministrit serb Aleksandėr Vuēiq qė i bėri Kryqit tė Kuq nė Buajnocit.
Arifi gjithashtu potencoi se, gjatė ditės sė djeshme pėrfaqėsues tė kabinetit tė kryeministrit kanė qėndrua nė Bujanoc ku janė takuar me kryetarin Arifi nga i cili kanė kėrkuar qė kryeministrin Vuēiq ta takojė nė ambientet e Kryqit tė Kuq nė Bujanoc, gjė tė tė cilėn Arifi nuk e ka pranuar, duke shtuar se ndėrtesa e komunės ėshtė vendi ku duhet tė priten delegacionet dhe tė zhvillohen bisedat.

Njeriu i parė i komunės gjithashtu potencoi se, nė komunėn e Bujanocit nuk ka tensione ndėretnike, kėtu tensionet janė nė aspektin e zhvillimit ekonomik, dhe kėtė e dijnė mirė edhe ndėrkombėtarėt por edhe vendorėt, sepse armiku mė i madhė ėshtė mos zhvillimi ekonomik, tha kryetari Arifi.

Kryetari i komunės sė Bujanocit gjithashtu potencoi se, dezinformatat qė janė dhėnė nga disa media shqiptare se unė e kam ftuar kryeministirn, nuk janė tė vėrteta, dhe nė kėtė drejtim ėshtė shtrembėruar deklarata ime, duke shkruar edhe gjėra tė cilat nuk I kamė thėnė./BujanociNet/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma