Nata e madhe

Natėn nuk e bėn tė madhe, hija e zezė qė bie mbi ditėn, as era e hallvės qė mbi zjarr piqet, Sall fytyra jote si Hanė e Plotė, kur hyn e shėndritė syve t' mi, e gjijtė tanė mbushen dashuri.
Nata zgjeron krahėt
mbi hapėsirėn e gjithėpushtetshme
me madhėshti
Kurrė e madhe s'bėhet
unė e ti pa qenė Njė

Sabit Rrustemi
( 14 korrik 2015 )

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma