Xherdan Shaqiri uron shqip Bajramin

Ylli aktual i Interit, Xherdan Shaqiri, ka uruar tė gjithė besimtarėt muslimanė pėr Fitėr Bajramin. Futbollisti i njohur shqiptar i cili po gjendet nė telashe tė mėdha pėr karrierėn e tij futbollistike, pritet qė tė largohet nga Interi.
Dhe kėtė ai e ka manifestuar edhe nė urimin pėr Bajram, ku ai ėshtė shfaqur duke e uruar atė nė shqip.

Por, nė kėtė urim nuk u vėrejt asnjė inicial i Interit, e madje as njė logo nė fotografinė qė ai ka postuar, e siē bėnte herave tė tjera zakonisht.

Mbetet tė shihet nėse Shaqiri do tė qndrojė te Interi apo vėrtet do tė largohet siē po thuhet brenda 48 orėve. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma