Kosovari rrėfen tmerrin e grabitjes sė nėnės sė tij nė Durrės

Ky ėshtė rrėfimi prekės qė ka bėrė njė djalė nga kosova i cili, edhe pse vjen pėr pushime ēdo vit nė Shqipėri, ėshtė pėrballur me situata tepėr tė rėnda dhe aspak mikpritėse nė vendin qė ai gjithsesi e quan “nėnė”.
Ėshtė mbresėlėnėse se pavarėsisht fenomeneve negative dhe tė rėnda qė ka hasur, Albi nga Peja thotė se do tė vazhdojė tė vijė me pushime nė Shqipėri, me shpresėn se gjėrat do tė pėrmirėsohen.

Ja cila ėshtė historia e tij tronditėse:
“Pershendetje Jeta Osh Qef. Une jam Albi, nga Peja e Kosoves, Jetoj ne Itali plot 18 vite une dhe prinderit e mi sa here qe vijmė ne kosove, per pushime kto 18 vite pik se pari n’dalemi ne shqipri, i kalojme gjithmone 10 dite pushime ne bregdetet shqiptare dhe kto 18 vite me radhe nga 10 dit qe i n’dajme per pushime ne shqiperi ne si turist ballafaqohemi me probleme te n’dryshme por pavarsisht ketyre problemeve ne nuk e n’derrojme shqiperine me asnji pregdet tjeter te botes. Shqiperia eshte nena jone. Por se fundi ket vit kaluam vtm 2 dite pushime ne durres, dulem me nenen dhe motren ne m’bremje te shetisim plazhit dhe ne cdo dy hape qe i benim te n’dalonin quna qe te shqetsonin shume, “e do ket zingjir per kaq leke e do ket zingjir per kaq lek” ta zinin rrugen nuk ishiim te interesuar per te blere zingjir te them drejten ata vazhdonin e insistonin shume u rrethuan rreth nesh ishte e frikshme por per derisa une po flisja me ta, njeri prej tyre i mori nenes zingjirin e saj nga qafa nena u fruksua shume, motra po qante ishte e tmerrshe ajo nate po dhe cdo net te tjera n’dodhin te tilla raste ne plazhet e shqipris nuk e di pse nuk n’dermiret asgje nga policia ka kaq shume vite qe turistet ballafaqohen me te tilla raste ket vit kam qen shume i deshpruar na ngelen pushimet ne gjysem kete vit, uroj qe vitin tjeter te jet n’dryshe te jete me i mire dhe te kete siguri per turistet me shume”, (sic) ka shkruar Albi.

Vetė “Jeta Osh Qejf” e mbyllte me njė koment disi esktrem shkrimin, duke shtuar “Pėr kėto raste duhet aplikuar ligji i Iranit, prerja e dorės”. /Mapo/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma