Ajeti fantastik, i shėnon Leverkusenit dhe premton gola tjerė me Baselin

Albian Ajeti padyshim qė ėshtė njėri nga talentet mė tė mėdhenj shqiptar nė botė, dhe kėtė gjė e vėrtetoi edhe ndaj skuadrės sė madhe gjermane Bayer Leverkusen ku i shėnoi gol.
Sulmuesi kosovar me pasaportė zvicerane, Albian Ajeti, ka paralajmėruar njė stinor tė madh me skuadrėn e tij Baselin nė Superligėn e Zvicrės.

Nė ndeshjen miqėsore ndaj Bayer Leverkusenit, talenti kosovar u inkuadrua nė lojė nė pjesėn e dytė dhe shėnoi golin e fitores 2-1 tė Baselit ndaj gjigantėve gjerman.

Nė njė prononcim pėr Telegrafin, Ajeti, tregon pėr emocionet qė kishte nė kėtė takim si dhe pėr stinorin e ri me Baselin.

“Ėshtė gjithmonė ndjenjė e mirė kur shėnoj gola, por pasi arrita t’i shėnoj njė skuadre tė madhe si Leverkuseni qė luan gjithmonė nė Ligėn e Kampionėve, atėherė gėzimi ėshtė i dyfishtė”, thotė Albiani pėr Telegrafin.

“Ishte njė ndeshje shumė e mirė dhe jemi tė gjithė tė lumtur qė nė fund ishim ne ata qė festuam edhe pse ishte vetėm ndeshje miqėsore”.

Tutje sulmuesi 18-vjeēar foli edhe pėr stinorin e ri, ku kėsaj radhe Baseli i tij nuk do tė udhėhiqet nga trajneri Paulo Sosa por nga Urs Fischer.

“Faza pėrgatitore ka shkuar shumė mirė edhe me trajnerin e ri. Gjithēka ėshtė duke shkuar nė rrugė tė mirė pėr momentin. Pas ndeshjes si trajneri ashtu edhe bashkėlojtarėt mė kanė uruar pėr golin dhe pėr lojėn e mirė qė kam bėrė. Fjalėt e mira mė motivojnė mė shumė pėr tė ardhmen”, tha Ajeti, i cili tregon edhe synimin e tij pėr tė shėnuar gola nė kampionatin zviceran.

“Shpresoj tė shėnoj sa mė shumė, pasi unė jam sulmues dhe detyra ime ėshtė tė shėnoj gola. Po ecėn gjithēka mirė, do tė kem hapėsira mė tė mėdha dhe besoj qė edhe golat e shumtė do tė vijnė me Baselin”, pėrfundoi prononcimin e tij pėr Telegrafin sulmuesi i talentuar kosovar Albian Ajeti.

Kujtojmė qė Albiani ėshtė vėllai i vogėl i mbrojtėsit tė Kombėtares sė Shqipėrisė, Arlind Ajetit ndėrsa ai sė bashku me vėllanė tjetėr tė tij Adonis Ajetin luajnė pėr grupmoshat e Zvicrės. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma