Cooper thotė se dialogu nuk nėnkupton njohje tė Kosovės nga Serbia

Sipas mediave serbe, ndėrmjetėsuesi i dikurshėm nė dialgoun midis Beogradit dhe Prishtinės, Robert Cooper konsideron se kuptimi i dialogut dhe rezultati i tij nuk e nėnkuptojnė qė Beogradi ta njohė Kosovėn, qė Serbia tė bėhet anėtare e BE, por qė tė gjenden mėnyrat pėr bashkėpunim dhe pėr aplikim e asaj qė ėshtė dakorduar.
Parimi mė i rėndėsishėm nė tė cilin ėshtė zbatuar dialogu ėshtė se nuk ekziston parabindje pėr njohje.

“Edhe Serbia edhe Kosova kanė qenė tė preokupuara me kėtė ēėshtje. Kemi besuar se ėshtė logjike tė lihet anash. Ekzistojnė shumė shembuj tė shteteve tė cilat ende nuk e kanė njohur njėra tjetrėn, por dhe mė tutje gjejnė mėnyra qė tė bashkėekzitojnė dhe tė bashkėpunojnė”, ka thėnė Cooperi pėr portalin European Western Balkans, shkruan gazeta Blic

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma