Xhaka refuzon Bayernin

Mesfushori shqiptar i Zvicrės, Granit Xhaka, i cili tani luan pėr Borussia Munchengladgach, thotė se nuk ėshtė i interesuar t’i bashkohet ekipit tė Bayern Munichut. Klubi bavarez thuhet se dėshiron ta marrė lojtarin shqiptar, i cili ka luajtur njė rol kyē nė klubin e tij aktual pėr kualifikimet 2015/2016 pėr Ligėn e Kampionėve, por dhe nė Bundesliga ku mban vendin e tretė, transmeton koha.net.
Por drejtori sportiv i Gladbachut ka thėnė se klubi nuk dėshiron ta shesė 22-vjeēarin, ndėrsa tani edhe vet ai publikisht ka premtuar se do tė qėndrojė te ekipi aktual.

“Unė nuk jam duke humbur ndonjė gjė me (refuzimin) Bayernin. Unė nuk e kam zgjatur kontratėn time me Gladbachu deri nė 2019 pa ndonjė arsye”.

“Ne kemi punuar shumė nė Gladbach pėr njė vit dhe sė shpejti ne do tė luajmė edhe nė Ligėn e Kampionėve qė ėshtė njė sukses i madh pėr ne”, ka deklaruar ai pėr Bild.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma