I pėrmbylli punimet akademia verore e Fakultetit tė Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisė nė UBT

Ėshtė pėrmbyllur akademia verore e Fakultetit tė Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisė, nė UBT.
Nė ceremoninė pėrmbyllėse u bė dorėzimi i certifikatave tė studentėve pjesėmarrės nė akademi, gjithsej 149 pjesėmarrėsve nga fakultete nga Kosova dhe tė vendeve tė ndryshme si Shqipėri, Maqedoni, Norvegji, Qipro, Greqi etj., si dhe u dorėzuan edhe mirėnjohjet e pjesės sė 21 ligjėruesve dhe organizueseve nė kėtė akademi. Certifikatat i dorėzoi dekani dhe prodekanja e Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisė.

Gjate akademisė 10 ditore u mbajtėn ligjėrata me tematika tė ndryshme, me shumė rėndėsi pėr studentėt nga Kujtim Gashi - Drejtor i Shoqėrisė sė Informacionit, Arben Gjukaj – Drejtor i KEK-ut, Gazmend Krasniqi – nėnkolonel, Gazmend Krasniqi, drejtor i Drejtorisė sė Teknologjisė Informative dhe Komunikimit tė PK-sė, Fisnik Ismaili – bashkėthemelues dhe drejtor kreative i “Karrotės”, Bahtijar Vogli – Profesor i asocuar ne Universitetin e LUND-it e tė tjerė.

Nė kuadėr tė kėsaj akademie, pjesėmarrėsit patėn rastin tė realizojnė vizita tė ndryshme studimore nė sektorin e ICT, duke filluar nga kompania telekomunikuese IPKO, kompania kreative “Rrota” etj.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma