Mesazh urimi i myftiut tė Bashkėsisė Islame tė Luginės sė Preshevės

Myftiu i Bashkėsisė Islame pėr Preshevė, Bujanoc dhe Medvegjė, H. Nexhmedin ef. Saqipi ua uron tė gjithė besimtarėve kudo qė gjinden, muajin e bekuar dhe tė uruar tė Ramazanit tė ndershėm. Duke shpresuar se ky muaj do tė jetė shkollė e edukimit, pastrimit, emancipimit, lartėsimit shpirtėror,si dhe i fuqisė dhe i bukurisė.
Kėtė muaj besimtarėt islam, anė e kėnd botės e presin me kėnaqėsinė mė tė madhe, sepse agjėrimi i shndritė zemrat e besimtarėve dhe i ngritė nė shkallėn mė tė lartė tė devotshmėrisė. Ndėrsa, largon nga zemra zilinė, urrejtjen, pėrgojimin, egoizmin dhe pėrtacinė. Pastaj, i fton besimtarėt qė tė bėhen personalitete tė sinqertė, tė butė tė mėshirshėm ndaj besimtarėve, tė jenė tė dashur mes veti, t`ia ruajnė shpinėn njėri tjetrit, si tė jenė njė trup dhe shpirt.

Gjithashtu ftojmė tė gjithė subjektet politike shqiptare pėr unitet dhe bashkėpunim nė organizimin e tyre politik dhe diplomatik, dhe nė fund tė mbretėrojė mėshira, qetėsia dhe ulja e tensionit nė zemrat e tyre, si dhe tė punojnė pėr interesat e popullit.

E lusim All-llahun e Madhėruar, qė ky muaj i bekuar tė jetė frymėzimi i shpirtit tė besimtarėve, qė nė fund tė shpėrblehen me dhuntitė qė ua dhuron All-llahu si shpėrblim. Vetėm me punė dhe angazhim mbrohet morali dhe dinjiteti i popullit si dhe ideali i tij pėr paq, tolerancė dhe mirėkuptim. thuhet midis tjerash nė mesazhin e urimit tė kryesisė sė BIPBM –sė me seli nė Bujanoc njofton Qendra pėr informim pranė BIPBM-sė, nė Bujanoc./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma