Beqiri, Topallit: Mos fol palidhje

Akuzat dhe fyerjet kanė vazhduar edhe sot nė seancėn e Kuvendit tė Kosovės, nė mes Faton Topallit tė Vetėvendosjes dhe Ismet Beqirit tė LDK-sė.Topalli ka shtruar pyetje pėr kryeministrin se cili ėshtė opsioni i qeverisė pėr themelimin e Speciales pas refuzimit nga ana e Kuvendit, por ngjalli reagimin e Ismet Beqirit. Ky i fundit i tha Topallit se ėshtė shumė i vogėl tė flet pėr udhėheqjen e LDK-sė dhe duhet tė ketė pėrgjegjėsi pėr fjalėt qė i thotė sepse fyen dhe gėnjen.
“Kur keni informata drejtohuni institucionit por mos fol pa dėshmi sepse jeni shndėrruar nė njė demalog tė kuvendit”, ka thėnė ai.

Faton Topalli tha se “ėshtė i vogėl, por ėshtė mė i madh se Ismet Beqiri”./telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma