Leverkusen lavdėron Mehmedin

Drejtori sportiv i Bayer Leverkusenit, Rudi Voeller, ka thėnė se Admir Mehmedi ėshtė pėrshtatur shumė shpejt nė klub.
Ai ka thėnė se nė klub janė ndarė tė kėnaqur me punėn e tij gjatė kėtyre dy javėve.

“Ėshtė pėrshtatur shumė mirė gjatė kėsaj periudhe. Ai ka cilėsi tė mėdha”, ka thėnė legjenda gjermane Voeller, transmeton Koha.net.

Edhe Mehmedi thotė se ndjehet mirė nė klubin e ri. “Gjithēka ėshtė nė rregull dhe unė po e kuptoj mirė se nė ēfarė stili do tė luajmė”, ka thėnė Mehmedi, njofton “srf.ch”.

Mehmedi 24-vjeēar te Bayer Leverkuseni u transferua gjatė kėsaj vere nga skuadra e Freiburgut. Me Bayer Leverkusenin ka kontratė deri nė qershor tė vitit 2019.

http://koha.net/?id=6&l=66619

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma