Njė shqiptar nga Lugina dhe njė boshnjake nga Bosnja arrestohen tek “Dheu i Bardhė”

Gjilan - Policia kufitare tek “Dheu i Bardhė” ka njoftuar se janė arrestuar dy tė dyshuar njė mashkull shqiptar shtetas i Serbisė dhe njė femėr boshnjake shtetase e Bosnjės, pasi qė tė njėjtit kanė kaluar ilegalisht kufirin njoftoj policia e Kosovės.
Me urdhėr tė prokurorit tė dyshuarit janė dėrguar nė mbajtje./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma