Zyrtare: Durim Gashi bėhet i Dritės

Gjilan - Mė nė fund futbollisti i Prishtinės Durim Gashi, do tė bart tė njėjtat ngjyra "bardh e kaltėr" por pėr gjashtė muaj ai do t`i bart ato tė KF Drita tė Gjilanit.
Gashi mė herėt ka mbrojtur ngjyrat e KF Rahovecit, ndėrsa skuadrės nga kryeqyteti Prishtinės ju kishte bashkangjitur, para njė stinori.

Njė konfirmim tė tillė e kanė bėrė zyrtarėt e Dritės, duke theksuar se janė nė bisedime edhe me disa futbollist tė tjerė.

Siē dihet skuadra e Dritės mbijetesėn e siguroi, nė "barazh" duke eliminuar Flamurtarin e Prishtinės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma