Ja si u bind De Biasi qė tė drejtojė kombėtaren shqiptare

Xhani De Biazi vazhdon tė jetė ēdo ditė e mė afėr Shqipėrisė. Trajneri i kombėtares sonė ka dhėnė njė intervistė pėr sajtin italian "grandain.coom" duke rrėfyer pėr aventurėn nė Shqipėri dhe se si e ka nisur.
"Kontaktin e parė e kisha me njė gazetar sportiv, i cili mė pyeti nėse isha i interesuar tė drejtoj njė ekip kombėtar. E kisha mbyllur pėrvojėn time me Udinesen. Sė pari i thashė qė nuk jam i interesuar. Disa ditė mė vonė, gazetari i njėjtė mė pyeti pėr t’u takuar.

Dy ditė mė vonė, nė njė hotel nė Milano, e takova pėr herė tė parė presidentin Duka dhe drejtorin e Federatės. Disa ditė mė pas ata mė kontaktuan dhe mė thanė se mė kanė zgjedhur mua nė mesin e shumė kandidatėve.

Mė pas strategu italian ka rrėfyer dhe pėr sfidėn miqėsore me Italinė, pėr tė cilėn ishte kujdesur vetė pėr ta organizuar.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma