KQZ-ja u ka dhėnė tenderė borxhlinjve tė Administratės Tatimore

Duke marr shkas nevojėn pėr organizmin e zgjedhjeve tė jashtėzakonshme parlamentare mė 2014, Komisioni Qendror Zgjedhor nė shumė raste ka shpėrfillur ligjin, pėrmes dhėnies sė kontratave me procedura tė negociuara pa publikim dhe vetėm me njė operator ekonomik.
Sipas Auditorit tė Pėrgjithshėm, edhe kompensimet shtesė pėr tė punėsuarit gjatė periudhės para dhe pas zgjedhjeve ishin shoqėruar me shumė parregullsi, shkruan sot “Koha Ditore”.

Shumica e rekomandimeve tė vitit tė mėparshėm nuk janė adresuar, ngase KQZ-ja nuk ka zbatuar njė proces formal pėr tė menaxhuar dhe monitoruar mėnyrėn e zbatimit tė rekomandimeve, thuhet nė raportin e Auditorit tė Pėrgjithshėm.

KQZ-ja vitin e kaluar ka zhvilluar 19 aktivitete tė prokurimit pėrmes procedurave tė negocimit me vetėm njė operator ekonomik, me vlerė totale tė parashikuar prej 1 milion e 361 mijė e 305 eurosh.

http://koha.net/?id=27&l=66596

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma