Tėrnava: Mos bini pre e njerėzve pa adresė

Myftiu i Kosovės, Naim Tėrnava, ka thėnė se pjesėmarrja e qytetarėve tė Kosovės pėrkrah ISIS-it e dėmton imazhin e shtetit tonė.Ai nė pėrfundim tė muajit tė Ramazanit dhe nė vigjilje tė festės sė Bajramit ka kėrkuar nga qytetarėt tė mos bien pre e njerėzve pa adresė, tė cilėt nė emėr tė fesė janė duke i sjell terror njerėzimit.
“E ripėrsėris atė qė e thotė ‘Kurani’, atė qė e ka thėnė Pejgamberi dhe atė qė e ka kultivuar ulemaja, se feja islame s’ka tė bėjė me dhunėn, terrorin dhe shkatėrrimin. Feja islame ėshtė fe e paqes, respektit, dashurisė dhe mirėkuptimit”, ka thėnė Tėrnava pėr ‘Epokėn e re’.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma