Ministri Hyseni: Kosova e gatshme pėr Interpool

Ministri i Punėve tė Brendshme i Kosovės, Skender Hyseni, ka vazhduar takimet me pėrfaqėsues tė shtetit belg gjatė qėndrimit tė tij nė Bruksel.Sot, ai ėshtė takuar me anėtarė tė Komisionit pėr Punė tė Brendshme nė Parlamentin belg me tė cilėt ka bashkėbiseduar pėr ēėshtje tė liberalizimit tė vizave, bashkėpunimit policor si dhe ekstremizmit tė dhunshėm e terrorizmit.
Me kėtė rast, Ministri Hyseni u ėshtė pėrgjigjur kureshtjes sė tyre lidhur progresin qė ka bėrė Kosova nė shumė kėto rrafshe.

Hyseni ka kėrkuar mbėshtetjen e Belgjikės nė heqjen e regjimit tė vizave pėr Kosovėn tani kur misioni i KE-sė po bėn vlerėsimin e pėrmbushjes sė kritereve.

“Ēėshtjet politike nuk mund tė lėnė Kosovėn tė izoluar, e sa i pėrket kritereve teknike, Kosova tashmė i ka pėrmbushur ato”, theksoi ministri Hyseni gjatė takimit.

Gjithashtu, ai kėrkoi pėrkrahjen nė fushėn e bashkėpunimit policor qė do tė ishte shumė mė efikas pėr rajonin dhe mė gjerė nė rast se Kosova bėhet pjesė e INTERPOL-it.

Gjatė takimit mė anėtarė tė Komisionit u vlerėsua lartė pėrkrahja e vazhdueshme e Belgjikės si dhe bashkėpunimi i ngushtė qė tė dyja vendet kanė pasur.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma