Haxha: PTK-ja ėshtė lėnė nė mėshirė tė pseudomenaxherėve

Shyqyri Haxha, ish-kryeshef ekzekutiv i Postė-Telekomit tė Kosovės (PTK), nė njė intervistė pėr gazetėn “Zėri” thotė se kompania mė e madhe publike nė vend ėshtė lėnė nėn mėshirė tė pseudomenaxherėve.
Zėri: Pėr njė kohė keni qenė kryeshef ekzekutiv i PTK-sė, si e vlerėsoni gjendjen aktuale tė PTK-sė?

Haxha: PTK-ja ėshtė duke kaluar nėpėr njė situatė jashtėzakonisht shqetėsuese, jostabile dhe me plot befasi jonormale. Tė hyrat janė duke rėnė qė nga viti 2011. Praktikisht, tė hyrat, numri i konsumatorėve, kualiteti i shėrbimeve kanė degraduar nė masė tė paimagjinueshme. Ky degradim bėhet edhe mė shqetėsues kur merret parasysh se Qeveri e Kosovės ka vendosur tė investojė nė PTK pa ndonjė strategji tė qartė dhe pa kontroll, duke mos monitoruar fare degradimin qė ėshtė duke iu bėrė PTK-sė pėr vite./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma