Mbrojtja Civile s’e lėshon urėn e Ibrit

Mbrojtja Civile ka refuzuar ta lėshojė postbllokun mė strategjik qė e mban prej vitesh – atė tek ura qendrore nė Mitrovicė. Kjo, pavarėsisht njė marrėveshjeje Kosovė-Serbi, qė precizon se kjo pikė do tė duhej hequr prej tre muajsh.
Marrėveshja e arritur nė mars pėr shuarjen e Mbrojtjes Civile, formacion paramilitar qė prej vitesh vepron nė veriun e banuar me serbė, nė pikėn e trembėdhjetė tė saj ka paraparė qė tri “pikat e vrojtimit” nga rruga Mitrovicė pėr nė Jarinjė do tė largohen deri mė 20 prill 2015, shkruan sot “Koha Ditore”.

Pėrpos kėsaj, ka paraparė qė deri atėherė edhe pika vėzhguese e vendosur nė pjesėn veriore nė urėn kryesore mbi lumin Ibėr do t'i dorėzohet Policisė sė Kosovės. Kjo nuk ka ndodhur.

Autoritetet kanė pranuar se ka vetėm pėrmbushje tė pjesshme tė marrėveshjes qė u referohet pikave tė vėzhgimit.

http://koha.net/?id=9&l=66448

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma