Hamza: Mos llogaritni nė paratė e privatizimit

Banka Qendrore e Kosovės aktualisht nuk mund tė llogarisė nė paratė e privatizimit derisa nuk ndryshohet legjislacioni, ka thėnė Guvernatori i BQK’sė Bedri Hamza. Ai ka pranuar se rritja ekonomike zyrtare merret ajo e Entit tė Statistikave qė ėshtė 0.9 pėr qind e jo ajo e BQK’sė 2.7 pėr qind.
Guvernatori i Bankės Qendrore Bedri Hamza ka siguruar qytetarėt se paratė e privatizimit janė tė sigurta dhe po investohen nė banka tė Bashkimit Europian por jo nė shtete me probleme financiare si Portugalia, Greqia dhe Spanja.

Ndonėse nuk ka dashur tė tregoj se ku saktėsisht janė investuar 550 milionė eurot e Fondit tė Privatizimit ai ka theksuar se BQK’ja nuk guxon t’i prekė ato pa u ndryshuar legjislacioni i cili ia ndalon njė gjė tė tillė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma