Bashkėjetesa nė Luginė ėshtė vendosur, Vuēiq t’i zgjidhė problemet e tjera

Preshevė - Kryetari i Komunės sė Preshevės, Ragmi Mustafa ka thėnė pėr agjencinė FoNet se bashkėjetesa e serbėve dhe e shqiptarėve nė kėtė komunė dhe nė komunėn e Bujanocit dhe tė Medvegjės ėshtė vendosur disa dhjetėra vite mė parė dhe qė kryeministri i Serbisė, Aleksandar Vuēiqi kur ta vizitojė kėtė rajon, do tė duhej tė merrej me zgjidhjen e problemeve tė tjera.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma