Marrėveshje tė paligjshme

Ministria pėr Forcėn e Sigurisė sė Kosovės dhe ndėrmarrja “Trepēa”, por edhe Qendra Klinike Universitare e Kosovės kanė bėrė shkelje tė Ligjit tė Prokurimit Publik. Kjo pasi kėto dy institucione kanė vendosur tė shpenzojnė paranė publike duke mos pėrfillur procedurat e prokurimit.
E para, MFSK-ja mė 9 qershor tė kėtij viti kishte nėnshkruar njė marrėveshje me operatorin “Vala”, pėr tė pajisur mbi 2.700 ushtarė dhe oficerė tė kėtij institucioni.

Kurse, tri ditė mė vonė, po ashtu, kryeshefi i PTK-sė, Agron Mustafa, kishte nėnshkruar marrėveshje me drejtorin e ndėrmarrjes “Trepēa”, Ahmet Tmava, ku kjo ndėrmarrje sipas asaj marrėveshjeje do tė pajiste mbi 1.500 minatorėt dhe stafin tjetėr pėrcjellės, pėrfshirė edhe menaxhmentin, tė cilėt do tė kenė nė telefonat e tyre shėrbimet mė tė reja tė “Valės”, thirrje falas brenda grupit, internet 3G dhe 4G, etj.

Po, ashtu para pak ditėsh edhe QKU-ja pa pėrfillur Ligjin e Prokurimit Publik ka nėnshkruar njė kontratė tė njėjtė me operatorin publik “Vala”./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma