Ku na mbet Ura e Ballistit

Ku lind Dielli e kah shkrepė rrezja – Nuk lind ma Muharrem Fejza ! Nderoi malet dhe Hogoshtin – Ndėr shqiptarė s’ mund t’ ia gjesh shoqin !
Refreni :
Trim i rrallė Muharrem Fejza –
Titanik ndėr rezistenca !
Do t’ kujtohet ndėr shumė breza ,
S’ do t’i shuhet kurrė gjeneza !
Muharrem Fejza n’ Kamenicė –
Mbi lum urėn e pat nisė ,
Qė krejt fshatrat e malėsisė ,
T’i bashkohen Dardanisė !

Refreni :
Trim i rrallė Muharrem Fejza ...etj.
Ngritėn urė mjeshtrit dardan –
S’ pat nevojė t’ presin kurban !
S’ pat nevojė pėr sheh , dervish –
Ngritėn urėn hiq pa mish !...

Refreni :
Trim i rrallė Muharrem Fejza ...etj.
Muharrem Fejza shqipe malėsore –
Ngriti ura ndėrvėllazėrore !...
Nė Gollak e anė Morave –
Trasoi rrugė pėr Shqipėri t’ Madhe !...

Refreni :
Trim i rrallė Muharrem Fejza ...etj.
Ngriti urėn e mjedisit –
Qė i thanė :” Ura e Ballistit” !
Loza e sllavokomunistit –
Rrėnoi “Urėn e Ballistit” !

Refreni :
Trim i rrallė Muharrem Fejza ...etj.
Ēojnė selam burrat e fisit –
Ku na mbet “Ura e Ballistit “?!
Pėr atė urė t’ gjithė jemi nisė –
Pėr nė fshatra tė Malėsisė !...

Refreni :
Trim i rrallė Muharrem Fejza ...etj.

Teksti, muzika dhe interpretimi : Demir Krasniqi

Gjilan , mė 12.07.2015.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma