Nisi punimet Akademia verore pėr Arkitekturė nė UBT

Ėshtė zhvilluar nė UBT ceremonia e fillimit tė punės sė Akademisė verore pėr Arkitekturė.
Akademinė e shpalli tė hapur dekani Lulzim Beqiri, i cili foli pėr rėndėsinė e temave qė do tė trajtohen gjatė katėr ditėve sa do tė zgjasė kjo akademi.

Nė ceremoninė e fillimit tė Akademinė Verore pėr Arkitekturė ishin tė pranishėm, pėrveē studenteve, edhe ligjėruesit e ditės sė parė: Arbėr Sadiki, Kujtim Elezi, Artan Behluli, Binak Beqaj, Zejnullah Rexhepi, Ajran Ivezaj, Avni Dalipi, Merita Dalipi dhe profesorė tė tjerė, tė cilėt filluan trajnimet veēmas pėr modulet: “Qyteti pa barriera", "Dizajni i qėndrueshėm" dhe "Ridestinimi i hapėsirave publike nė Prishtinė".

Akademia Verore pėr Arkitekturė do tė zhvillojė punimet deri mė 16.07.2015. Gjatė kėsaj periudhe studentėt, pėrveē projekteve grupore qė do tė zhvillojnė nė fakultet, do tė kenė edhe aktivitete nė hapėsirat e caktuara tė qytetit, ku do tė bėjnė intervenimet e tyre nė kuadėr tė temave tė lartpėrmendura./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma