Pas shantazhit me fotografi, kosovari mbetet pa pasaportė zvicerane

Njė kosovar i mitur mbetet i vetmi nga familja pesė anėtarėshe pa pasaportė zvicerane. Ai kishte fotografuar njė kolege tė tij gjatė marrėdhėnies seksuale dhe pastaj fotografitė ia kishte dėrguar nė celular.
Pakujdesia e 14 vjeēarit nga Kosova i ka kushtuar shtrenjtė nė Zvicėr. Nė pranverė tė vitit 2014 nė qytetin Biel derisa ai kryente marrėdhėnie seksuale orale me njė kolege tė tij, ai e kishte fotografuar, ndėrkohė mė vonė tė gjitha fotografitė ia dėrgon nė celularin e saj, raporton “Bernerzeitung.ch”.

Kėtė gjest nė korrik tė vitit 2014, avokatėt pėr tė drejtat e tė rinjve nė Bernė e cilėsojnė si njė shantazh pornografik dhe tė miturin kosovar e shpallin fajtor, pėrcjell “Albinfo.ch”.

Pėr sekretariatin e shtetit pėr migrim, ky fakt ka qenė i mjaftueshėm qė djaloshi tė mos tė pajiset mė me pasaportė zvicerane. Ndėrkohė avokati i tė riut ka bėrė ankesė, por edhe ankesa e tij ėshtė refuzuar.

Djaloshi ka mundėsi qė pas dy vjetėsh tė provojė edhe njė herė fatin e tij, megjithatė tė gjitha shpenzimet deri 3 mijė franga i ngarkohen tė riut kosovar./albinfo/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma