PTK drejt humnerės

Kompania publike, Postė-Telekomi i Kosovės (PTK), po futet drejt njė krize tė thellė financiare, si pasojė e humbjes sė vazhdueshme tė tregut. Tė hyrat totale tė PTK-sė gjatė vitit 2014 kanė qenė 99 milionė e 511 mijė euro.
Por, nėse tė dhėnat e njėjta i krahasojmė me ato tė vitit tė kaluar shihet se tė hyrat e PTK-sė kanė rėnė pėr rreth 29 milionė euro. Por, nėse tė dhėnat krahasohen mė vitin 2007 atėherė shihet se rėnia e tė hyrave ėshtė mė e madhe se 81 milionė euro. Bazuar nė tė dhėna zyrtare po ashtu shihet se fitimi i pastėr i korporatės gjatė vitit qė lamė pas ėshtė vetėm 16.5 milionė euro, derisa njė vit mė parė

ishte 36 milionė euro. Nė bazė tė tė dhėnave tė Autoritetit Rregullativ tė Komunikimeve Elektronike e Postare shihet qartė se nė tremujorin e parė tė kėtij viti, Postė-Telekomi i Kosovės ka 53 pėr qind tė tregut tė telefonisė mobile nė vend./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma