Dy nga tė arrestuarit, ish-luftėtarė tė ISIS-it

Dy nga pesė tė arrestuarit pėr pėrgatitje tė veprave terroriste tek liqeni i Badocit kanė qenė pjesė e “Shtetit Islamik” nė Siri. Ata kanė shkruar dhe janė kthyer nė Kosovė nė periudha tė ndryshme kohore.
Besnik Latifi, 38-vjeēar nga Mitrovica, nė zonėn e konfliktit nė Siri kishte qenė dy herė, nga 16 shkurti i vitit 2013 e deri mė 22 prill tė tė njėjtit vit, ndėrsa herėn e dytė nga 30 tetori i 2013-s e deri mė 16 prill tė 2014-s.

Nė njė periudhė tė njėjtė nė Siri kishte qenė edhe i dyshuari tjetėr, Gazmend Halili, 31-vjeēar nga Hajvalia. Ai ishte kthyer nga Siria nė Kosovė nė maj tė vitit 2014. Qė tė dy, sė bashku me Enis Latifin, 33-vjeēar nga Mitrovica, Milazim Haxhiajn, 28-vjeēar nga Rakoshi i Istogut, dhe Fehmi Musėn, 31-vjeēar nga Fushė Kosova, janė arrestuar nė orėt e para tė sė shtunės./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma