Jostabiliteti rrezikon Kosovėn

Ish-ministėr i Financave i Shqipėrisė, Arben Malaj, thotė se rruga mė e mirė pėr t’i reduktuar kėto rreziqe e pasojat e tyre sociale dhe politike ėshtė rritja e kredibilitetit publik i Qeverisė, arritja e disa rezultateve konkrete dhe tė prekshme nė uljen e papunėsisė dhe varfėrisė, si edhe politika dhe skema aktive tė rritjes ekonomike pro tė varfėrve.
“Nė rritje, por jo nė nivelet qė mund tė ishin. Koncepti dy shtete njė ekonomi, kėrkon standardizim dhe unifikim tė politikave tregtare dhe tė institucioneve pėrgjegjėse pėr t’i reduktuar dhe eliminuar barrierat jotarifore.

Bashkėpunimi ekonomik midis dy vendeve tona do tė rritet jo nga inspirime populiste apo nacionaliste, por nga reformat e qarta qė rrisin produktivitetin e ekonomive tona nė tregje konkurruese”, tha Malaj. /Zėri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma