Dasma e shqiptares Lejla me turkun Berhan

Shqiptarja Lejla ėshtė e lindur dhe rritur nė Biel/Bienne tė Zvicrės ndėrsa turku Berhan, nė Basel. Ata kanė vendosur tė martohen ndėrsa dy shoqet e tyre zvicerane, Caroline dhe Denise janė zotuar tė ndihmojnė organizimin e dasmės sė madhe shqiptaro-turke. Plot 900 dasmorė janė ftuar nė kėtė gazmend, gjė qė pėrbėn njė sfidė jo tė lehtė pėr dy zviceranet.
Ato duan tė organizojnė njė dasmė pėrrallore sipas traditave shqiptare dhe atyre turke, nė Zvicėr. Kėtu pėrfshihet edhe nata e kanės ose “Kanagjeqi”.

Ky dokumentar ėshtė i pari nė serinė prej katėr pjesėsh tė titulluar “Cervelat trifft Baklava” qė shfaqet nė televizionin zviceran srf 1. Ai ėshtė emetuar tė shtunėn, mė 11 korrik./albinfo/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma