FMN-ja ngut rishikimin buxhetor

Marrėveshja e arritur nė mes tė Qeverisė sė Kosovės dhe stafit tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar ėshtė nė duart e Kuvendit tė Kosovės, shkruan sot Koha Ditore.
Ky i fundit duhet tė miratojė rishikimin buxhetor para datės 20 korrik pėr t’i dhėnė kohė qė Bordi i FMN-sė nė mbledhjen e rregullt tė miratojė marrėveshjen Stand-By.

Ndryshimet buxhetore janė njėra nga kushtet qė Qeveria ėshtė zotuar t’i jetėsojė me marrėveshjen Stand-By me Fondin Monetar Ndėrkombėtar.

Kuvendi i Kosovės nė seancėn e fundit ka votuar pėr shmangie nga rregullorja e Kuvendit me rastin e shqyrtimit tė plotėsim-ndryshimit tė Ligjit pėr buxhetin e vitit 2015.

Nė lexim tė parė ka kaluar tė premten, kurse gjatė javės sė ardhshme pritet qė tė futet nė procedurė pėr votim edhe pėr lexim tė dytė.

Qeveria e Kosovės pritet t’i propozojė Kryesisė sė Kuvendit qė tė fusė rishikimin buxhetor nė rend tė ditės pėr seancėn e datės 16 korrik, pėrcjell koha.net. Komisionet parlamentare do t’i kenė dy ditė kohė, tė martėn dhe tė mėrkurėn, pėr tė shqyrtuar plotėsimin/ndryshimin e Ligjit pėr buxhetin e vitit 2015 para seancės tė sė enjtes.

http://koha.net/?id=27&l=66127

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma