Stavileci: 10 mijė vende pune nė sektorin e IT-sė

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, ka thėnė se sektori i IT-sė dhe ai i bujqėsisė do ta zėnė, nėse jo vendin e parė, atėherė mesin e vendeve tė para, pasi kanė potencial.
“Ne i kemi paraparė mbi 10 mijė vende tė punės vetėm nė sektorin e IT-sė, kurse pėr sektorė tė tjerė besoj se, pasi ta bėjmė planin kombėtar tė zhvillimit ekonomik, do tė kemi orientime dhe pėrfundime tė sakta nė kuptimin e numrave”, ka thėnė Stavileci pėr ‘Epokėn e re”.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma