Ju ka pickuar njė insekt, zgjidhjet e thjeshta nė kushtet e shtėpisė

Nėse ju ka pickuar njė insekt apo njė mushkonjė, ekzistojnė njė sėrė zgjidhjesh praktike tė cilat duhet t’i pėrdorni, pasi mund tė bėhen lehtėsisht nė kushtet e shtėpisė.
Gjėja e parė qė duhet tė bėni ėshtė tė vendosni pak akull nė njė copė pambuku dhe mė tej vendoseni me zonėn ku jeni pickuar.

Do tė ndjeheni menjėherė tė lehtėsuar dhe do parandaloni infeksionet. Nėse jeni jashtė shtėpisė dhe nuk keni akull, edhe lyerja me pėshtymė mund tė parandalojė kruarjen dhe fryrjen e menjėhershme.

Soda e bukės ėshtė njė tjetėr mėnyrė pėr tė luftuar pickimin e njė incekti. Hidhni njė lugė sodė nė njė gotė me ujė dhe mė pas lyeni njė copė pambuku duke e vendosur nė pjesėn ku jeni pickuar.

Njė tjetėr mėnyrė ėshtė duke pėrzier pak sodė me uthull molle, ku duke e lyer vendin e pickimit me tė, do tė ndiheni mė mirė.

Limoni ėshtė gjithashtu njė produkt qė mban larg mushkonjat si dhe krijon ndjesi lehtėsimi nė vendin e pickimit.

Pėr tė elIminuar kruarjen mund tė vendosni njė copė qepė nė vendin e pickimit.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma