Nga sot nė Gjilan fillon “Java humanitare e filmit”

Gjilan – Qėllimi i kėtij aktiviteti ėshtė Rikthimi i Kulturės sė filmit, promovimi i filmit kombėtar dhe ndihma pėr familjet nė nevojė.
Gjilani si qytet me traditė tė gjatė, kohėve tė fundit ka mungesė tė dukshme tė aktiviteteve kulturore. Me mosfunksionimit e Kinemasė, ky pasivitet vėrehet edhe mė tepėr.

Pėr ta ngjallur kulturėn e filmit dhe njėkohėsisht meqė jemi nė muajin e shenjtė tė Ramazanit, t'i ndihmojmė familjet skamnore, do ta mbajmė Javėn Humanitare tė Filmit.

Java Humanitare e Filmit do tė mbahet nė datat 12-15 Korrik, pėrkatėsisht nga dita e Diel mė 12 Korrik, deri tė Mėrkurėn mė 15 Korrik, ku ēdo natė nga ora 21:30 nė hapėsirėn afėr rrethit, nė qendėr tė qytetit, nė ambient tė hapur, do tė bėhet shfaqja e filmave shqip, filma tė rinj tė cilėt kanė fituar ēmime tė ndryshme ndėrkombėtare.

Pėr ta bėrė humanitare kėtė eveniment, paratė e grumbulluara nga hyrja e cila do tė kushtojė 0.50 €, nė natėn e Bajramit, do t'i blehen produkte bazike ushqimore pėr familjet qė kanė nevojė, nė mėnyrė qė edhe ata t'i gėzohen Bajramit.

Java Humanitare e Filmit organizohet nga Qendra e Aktivizimit tė Rinisė (Youth Activism Center - YAC) nė bashkėpunim me Njėsinė pėr Kulturė, Rini dhe Sport (NjKRS) nė kuadėr tė Ditėve tė Diasporės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma