Shqiptari i Kosovės i kėrkuar nga Interpoli, arrestohet tek shkonte nė Shėngjin

Njė shqiptar nga Kosova i kėrkuar nga autoritetet gjermane tė drejtėsisė dhe i dėnuar me dhjetė vite burg pėr akuzėn e vjedhjes me dhunė, u arrestua sot nė pikėn e kalimit kufitar nė Morinė.
Basri Gashi, 38 vjeē, banues nė Kosovė, udhėtonte me automjetin e tij nga Kosova nė drejtim tė Shėngjinit, pėr pushimet e verės,

Sipas njoftimit zyrtar tė Policisė sė Shtetit shqiptar, nga verifikimi i kryer nė sistemin e kėrkimit tė Interpolit, Gashi ka rezultuar i kėrkuar nė nivel ndėrkombėtar nga Interpol Wiesbaden nė Gjermani.

Pritet qė Gashi, t’i nėnshtrohet procedurave tė ekstradimit nė drejtim tė Gjermanisė. /Shqiptarja/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma