Nuk votohet peticioni kundėr shtrenjtimit tė rrymės

Miratimi i pjesshėm i rekomandimeve tė Komisionit pėr Peticionin me 33 mijė nėnshkrime tė qytetarėve tė Kosovės kundėr shtrenjtimit tė energjisė elektrike, ka bėrė qė subjektet opozitare ta lėshojnė sallėn e Kuvendit.
Pak kohė pas bojkotit tė seancės, pėrfaqėsuesit e opozitės paralajmėruan se do ta riprocedojnė nė Kuvend sėrish kėrkesėn origjinale tė 33 mijė qytetarėve tė Kosovės, tė cilėt shprehėn kundėrshtimin e tyre pėr shtrenjtimin e energjisė elektrike.

Glauk Konjufca, shef i Grupit Parlamentar tė “Vetėvendosjes”, tha se koalicioni PDK- LDK e shkeli peticionin e 33 mijė qytetarėve, ndėrsa ka kritikuar edhe Komisioni pėr tė Drejta tė Njeriut dhe Peticione se ka shtrembėruar kėrkesat e qytetarėve./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma