Arrestohen afėr Badovcit 3 pjesėtarė tė ISIS-it!

Sot, e shtunė, pas orės 2 tė mėngjesit, Policia e Kosovės ka arrestuar tre persona tė dyshuar si pjesėtarė tė ISIS-it.Burime tė Indeksonline bėjnė tė ditur se kėta persona janė kapur afėr Liqenit tė Badovcit qė ndodhet nė rrugėn magjistrale Prishtinė-Gjilan.
Sipas burimeve, ata sė pari janė hetuar nga rojet tė cilėt e kanė lajmėruar policinė.

Burimet thonė se tė arrestuarve u janė gjetur shenja tė ISIS-it dhe maska.

Njėri prej tyre ėshtė nga Istogu dhe tjetri nga Mitrovica.

Pėr tė tretin nuk ka ende informata se nga ėshtė. Ata janė tė moshės nga 25 deri 35 vjeē. /Indeksonline/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma