Busavata bėhet me shkollė tė re

Kryetari Sinani ėshtė pritur nga Ministri i Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė zoti Arsim Bajrami.
Kryetari Sinani falenderoi Ministrin Bajrami pėr bashkėpunimin dhe informoi pėr dinamikėn e punimeve nė ndėrtimin e shkollės sė mesme profesionale nė Roganė.

Ministri Bajrami tha se kemi informata tė mira pėr punėn e juaj qė po e bėni nė sferėn e Arsimit nė Komunėn e Kamenicės, ne kemi aprovuar kėrkesėn e juaj pėr realizimin e projektit ndėrtimin e objektit tė ri shkollor nė fshatin Busavatė, pas pėrfundimit tė procedurave ligjore do tė filloj ky projekt, ndėrsa pėr vitin 2016 planifikohet tė ndėrtohen edhe dy shkolla tjera nė Krilevė dhe Berivojvė,dhe u dakorduan qė Ministri Bajrami tė vizitoj Kamenicėn nė fillimin e vitit tė ri shkollor nė muajin Shtator 2015./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma