Arkivi historik transferon dokumentet arkivore nė depon e re

Viti - Kryetari i Komunės Sokol Haliti i shoqėruar edhe nga kryesuesi i Kuvendit Komunal Naim Pira, vizituan sot depon e re tė Arkivit Historik qė vepron nė kuadėr tė Drejtorisė sė Kulturės. Me kėtė rast kryetari Haliti, shprehu mirėnjohje pėr punėn e dobishme qė ėshtė bėrė nė transferimin e dokumentacionit nė depon e re e cila i plotėson kushtet pėr lehtėsim tė shėrbimeve dhe ruajtje tė dokumentacionit.
Drejtoresha pėr Kulturė Rini e Sport Kaltrina Sylejmani, ka falėnderuar stafin e saj i cili ėshtė aktiv dhe ambicioz nė kuptimin e rritjes sė cilėsisė sė shėrbimeve dhe u shpreh se dokumentet me kaq vlerė siē janė tė Arkivit Historik, meritojnė trajtim tė veēantė dhe tė duhur, por edhe ruajtje dhe pėrkujdesje tė vazhdueshme deri nė ofrimin e kėnaqshėm tė shėrbimit. "Prej ish depos sė Arkivit Historik ėshtė bartur pjesa mė sensitive e materialit arkivor, me vendimin tė cilin e ka marrė udhėheqėsja e Drejtorisė,. Ėshtė bėrė njė punė e mrekullueshme pėr neve si zyrtar nė kėtė sektor por njėkohėsisht pėr lėndėn arkivore qė tanimė ka njė trajtim adekuat" u shpreh Enes Pira, u.d i udhėheqėsit tė Sektorit tė Arkivit Historik.

Arkivi Historik funksionin si sektor nė kuadėr tė Drejtorisė pėr Kulturė, Rini dhe Sport, dokumentacioni i sė cilės ndėr vite ishte pėrballė me rrezikshmėri pėr shkak tė kushteve aspak tė mira tė depos sė saj./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma