Romi sulmon bashkėshorten, dy shqiptar arrestohen pėr pengim ndaj zyrtarėve tė KEDS-it

Gjilan - Ėshtė arrestuar i dyshuari mashkull rom pasi qė i njėjti ka sulmuar fizikisht prindėrit e tij si dhe ka demoluar disa orendi shtėpiake. I dyshuari ėshtė me probleme mentale dhe me vendim tė prokurorit ėshtė dėrguar nė repartin e psikiatrisė nėn mbikėqyrje policore.
Kurse nė rrugėn “Sadullah Brestovci” nė Gjilan, raportohet se dy tė dyshuar meshkuj shqiptarė janė shoqėruar nė polici pasi qė tė njėjtit kanė penguar zyrtarėt e KEDS-it tė cilėt ishin duke e realizuar urdhėresėn pėr ē’kyēje nga rrjeti elektrik.

Tė dyshuarit pas intervistimit nė konsultim me prokurorin janė liruar nė procedurė tė rregullt njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma