Akademitė verore sjellin nė UBT ligjėrues profesionistė dhe tema tė mėdha

Ndonėse kanė pėrfunduar ligjėratat dhe ėshtė afat provimesh, UBT si gjithnjė nė korrik, ėshtė nė vlugun mė tė madh tė aktiviteteve tė shumta qė zhvillohen nė kuadėr tė akademive verore, tė organizuara nga tė gjitha departamentet e studimeve nė kėtė institucion.
Mysafirė nga institucionet e Republikės sė Kosovės, ambasadorė, profesorė ndėrkombėtarė, profesionistė tė fushave tė ndryshme, pėrfaqėsues tė institucioneve tė ndryshme, po ndajnė kėto ditė kohėn me studentėt e UBT-sė, duke mbajtur ligjėrata e duke diskutuar tema nga mė tė ndryshmet.

Interesimi shumė i madh i studentėve dhe tė interesuarve tė tjerė po dėshmon dhe njė herė se akademitė verore nė UBT janė njė mundėsi pėr diskutim tė temave tė mėdha e tė rėndėsishme, mundėsi shkėmbimi idesh e mendimesh mbi zhvillimet bashkėkohore nė tė gjitha fushat, mundėsi qė studentėt tė shpėrfaqin dijen dhe ambiciet e tyre dhe t’i diskutojnė ato me kolegėt e me profesionistėt e shumtė, prezentė nė akademitė verore tė UBT-sė.

Akademitė verore nė departamentet e UBT-sė do tė vazhdojnė edhe javėve nė vijim. Ato janė njė rast qė nuk duhet lėshuar as nga studentėt as nga tė interesuarit e tjerė. Temat e diskutuara deri tash dhe ato qė do tė shtrohen pėr diskutim nė vijim janė dėshmia mė e mirė se UBT ėshtė vend i shkencės, vend i hulumtimit, vend qė vė nė radhė tė parė studentin. Vend ku diskutohen temat e mėdha./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma