Nė Stanqiq arrestohet pėr kalim ilegal tė kufirit njė shqiptar i Maqedonisė

Gjilan - Nė fshatin Stanqiq tė Gjilanit ėshtė arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Maqedonisė pasi qė i njėjti ka kaluar ilegalisht kufirin Maqedoni-Kosovė njoftoj policia e Kosovės.
Me urdhėr tė prokurorit i dyshuari dėrgohet nė mbajtje kurse policia rastin e ka cilėsuar si kalim ilegal i kufirit./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma