Vakte tė shėndetshme, tė pagatuara

Kos me mjaltė, arra dhe boronica: nė vend tė boronicave mund tė pėrdorni qershi ose mana. Keni kujdes nėse keni alergji ndaj arrave, mos i shtoni nė masėn e pėrgatitur.
Pjepėr dhe nenexhik: nė kulmin e verės njė pėrzierje e pjeprit tė freskėt dhe nenexhikut ėshtė ajo qė duhet tė provoni. Pėrmban mė pak se 150 kalori dhe klasifikohet si njė ushqim i lehtė.

Lėng zarzavatesh: lėngu i zarzavateve do t’ju mbushė me energji dhe sigurisht ėshtė tepėr i shėndetshėm pėr organizmin.

Sallatė me misra dhe avokado: ky ėshtė njė vakt 100 % vegjetarian i cili pėrmban 14 gram proteina. Yndyrnat e shėndetshme qė pėrmban avokado arrijnė tė pėrmbushin nevojat ditore qė ka trupi pėr fibra.

Sallatė me fruta: pėrzieni manaferra, ananas, mango duke pėrfituar njė miks frutash shumė tė shėndetshme.

Sallatė me djathė dhe domate: pėrzieni domate tė freskėta me djathė shtoni pak vaj ulliri, disa ullinj dhe spėrkatini me borzilok tė freskėt. Mund ti servirini pėr drekė ose darkė.

Sallatė me vezė, oriz, bishtaja, arra: ēdo pėrbėrės i kėsaj sallatė ėshtė burim i shkėlqyer lėndėsh ushqyese. Pėrfitoni proteina nga vezėt, fibra nga orizi, kalium dhe antioksidantė nga bishtajat si dhe yndyrna tė shėndetshme nga arrat. Mund ta konsumoni pėr darkė./Pėrgatiti: Elena Beta

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma