N’ Kamenicė – kam me nisė

N’ ato brigje tė malėsisė, Qysh nė kohėn e vegjėlisė – Ia dhashė fjalėn nėnė – Hysnisė, Ia dhashė besėn babė – Shefkisė :
-N’ Kamenicė – kam me nisė
Kėngėn time tė rinisė !
N’ Kamenicė – kamė me nisė
Kėngėn time t’ historisė !

-N’ Kamenicė – kam me nisė
Kėngėn time t’ trimėrisė !
N’ Kamenicė – kam me nisė
Kėngėn time tė Lirisė !

-N’ Kamenicė – kam me nisė
Kėngėn time t’ lumturisė !
Nga malėsia e Gollakut –
Nėn pėrcjellje t’ Rexhep Bunjakut !

-N’ Kamenicė – kamė me nisė
Rrugėtimin drejt ardhmėrisė !
Qė nga shkolla e Tugjecit –
Kam nisė rrugėt e suksesit !

-N’ Kamenicė – kam me nisė
Rrugėtimin drejt diturisė !
Do t’ marr rrugėn drejt Prishtinės –
Bashkė me tinguj t’ violinės !...

Gjilan, mė 18.06.2015. Demir Krasniqi

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma